ŤAŽKÉ hriechy (smrteľné) v oblasti sexuality – pri bránení počatia

pp.Pius XI. / encyklika: “Casti Connubii / Akékoľvek spôsoby na zabránenie počatia sú ŤAŽKÝM HRIECHOM !!!

http://ksn.frcth.uniba.sk/CC%20S.html

Slávnostné odsúdenie

28. Keďže sa teda mnohí zjavne odkloňujú od kresťanského učenia, od počiatku vyznávaného a nikdy nemeneného a v prítomnej dobe si zaumienili prehlásiť iné, cirkev katolícka, ktorú Boh poveril vyučovať a chránil čistotu a počestnosť mravov uprostred panujúcej skazenosti mravov, aby zachráni čistotu stavu manželského pred toľkými hanebnosťami, na znak svojho Božského poslania skrze naše slovo slávnostne ustanovuje a znova vynáša výrok:

že akékoľvek užívanie manželstva, pri ktorom sa manželský akt zlobou ľudskou pozbavuje svojej prirodzenej plodivej sily, odporuje zákonu Božiemu i prírode, a kto sa opováži takýmto skutkom previniť, spácha ťažký hriech.

Preto mocou našej najvyššej autority, v záujme spásy duší upozorňujeme všetkých kňazov, ktorí prijímajú spovede a v duševnej správe sú činní, aby ohľadom tohoto tak závažného bodu zákona Božieho neponechávali v omyle veriacich sebe zverených a aby sa i sami vystríhali týchto nebezpečných náuk a nič spoločného s nimi nemali. Keby ale niektorý spovedník alebo správca duší sám uviedol do podobných poblúdení veriacich sebe zverených — od čoho Boh uchovaj — alebo by ich v tom utvrdil alebo schvaľovaním alebo hriešnym, mlčaním, nech si uvedomí, že bude musieť vydať zo svojho úradovania prísny počet Bohu, Najvyššiemu Sudcovi a že sa v tom prípade na neho vzťahujú slová Kristove: „Slepí sú vodcami slepých: a keď slepý vedie slepého, obaja spadnú do jamy.“[46]

Nie každý manželský akt má aj plodivú funkciu ale každý musí mať plodivý význam. Toto vyjadruje encyklika: “Humanae vitae” v bode 20:  Akýkoľvek manželský akt musí zostať otvoreným (aspoň nie úmyselne uzavretým) na odovzdávanie života“.

a tiež v 12. bode:

Jadro učenia encykliky: “Humanae vitae” sa nachádza v dvanástom bode, kde Pavol VI. potvrdzuje, že jestvuje „nerozlučiteľné spojenie, ktoré ustanovil Boh a ktoré človek ho z vlastného popudu nesmie rozbiť, medzi oboma významami, ktoré sú obsiahnuté v manželskom styku: významom zjednocujúcim a významom plodivým“ (HV 12).

Ťažké hriechy – spôsoby, akými sa bráni počatiu (Antikoncepčné metódy a prostriedky)

1. Prerušovaná súlož

2. Sterilizácia

3. Interrupcia (umelý potrat)

4. Antikoncepčné prostriedky

Prezervatívy

hormonálna a bariérová, či chemická antikoncepcia

Reklamy
Comments
3 komentáre to “ŤAŽKÉ hriechy (smrteľné) v oblasti sexuality – pri bránení počatia”
  1. Johng73 píše:

    Excellent blog here! Also your web site loads up very fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol kgbacgcdeeke

Trackbacks
Check out what others are saying...


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d bloggers like this: