ŤAŽKÉ hriechy (smrteľné) v oblasti sexuality – pri bránení počatia

pp.Pius XI. / encyklika: “Casti Connubii / Akékoľvek spôsoby na zabránenie počatia sú ŤAŽKÝM HRIECHOM !!!

http://ksn.frcth.uniba.sk/CC%20S.html

Slávnostné odsúdenie

28. Keďže sa teda mnohí zjavne odkloňujú od kresťanského učenia, od počiatku vyznávaného a nikdy nemeneného a v prítomnej dobe si zaumienili prehlásiť iné, cirkev katolícka, ktorú Boh poveril vyučovať a chránil čistotu a počestnosť mravov uprostred panujúcej skazenosti mravov, aby zachráni čistotu stavu manželského pred toľkými hanebnosťami, na znak svojho Božského poslania skrze naše slovo slávnostne ustanovuje a znova vynáša výrok:

že akékoľvek užívanie manželstva, pri ktorom sa manželský akt zlobou ľudskou pozbavuje svojej prirodzenej plodivej sily, odporuje zákonu Božiemu i prírode, a kto sa opováži takýmto skutkom previniť, spácha ťažký hriech.

Preto mocou našej najvyššej autority, v záujme spásy duší upozorňujeme všetkých kňazov, ktorí prijímajú spovede a v duševnej správe sú činní, aby ohľadom tohoto tak závažného bodu zákona Božieho neponechávali v omyle veriacich sebe zverených a aby sa i sami vystríhali týchto nebezpečných náuk a nič spoločného s nimi nemali. Keby ale niektorý spovedník alebo správca duší sám uviedol do podobných poblúdení veriacich sebe zverených — od čoho Boh uchovaj — alebo by ich v tom utvrdil alebo schvaľovaním alebo hriešnym, mlčaním, nech si uvedomí, že bude musieť vydať zo svojho úradovania prísny počet Bohu, Najvyššiemu Sudcovi a že sa v tom prípade na neho vzťahujú slová Kristove: „Slepí sú vodcami slepých: a keď slepý vedie slepého, obaja spadnú do jamy.“[46]

Nie každý manželský akt má aj plodivú funkciu ale každý musí mať plodivý význam. Toto vyjadruje encyklika: “Humanae vitae” v bode 20:  Akýkoľvek manželský akt musí zostať otvoreným (aspoň nie úmyselne uzavretým) na odovzdávanie života“.

a tiež v 12. bode:

Jadro učenia encykliky: “Humanae vitae” sa nachádza v dvanástom bode, kde Pavol VI. potvrdzuje, že jestvuje „nerozlučiteľné spojenie, ktoré ustanovil Boh a ktoré človek ho z vlastného popudu nesmie rozbiť, medzi oboma významami, ktoré sú obsiahnuté v manželskom styku: významom zjednocujúcim a významom plodivým“ (HV 12).

Ťažké hriechy – spôsoby, akými sa bráni počatiu (Antikoncepčné metódy a prostriedky)

1. Prerušovaná súlož

2. Sterilizácia

3. Interrupcia (umelý potrat)

4. Antikoncepčné prostriedky

Prezervatívy

hormonálna a bariérová, či chemická antikoncepcia

Comments
3 komentáre to “ŤAŽKÉ hriechy (smrteľné) v oblasti sexuality – pri bránení počatia”
 1. Johng73 píše:

  Excellent blog here! Also your web site loads up very fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol kgbacgcdeeke

  Páči sa mi

Trackbacks
Check out what others are saying...


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

 • Falošné veštice – snáry – mágovia

 • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

 • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

 • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

 • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d blogerom sa páči toto: