HERÉZY o.Srholca a iných klerikov (teológov) o svätení žien do služobného kňazstva

srholec.jpg
Anton Srholec si myslí, že ženám patrí rovnaké postavenie ako mužom. „Ježíš ukázal, že medzi nimi niet rozdielu, majú rovnaké práva aj povinnosti.”

Na argument, že kňazstvo je odovzdávané po línii apoštolov, Srholec reaguje, že v cirkvi vtedy boli aj ženy. „Na jej škodu neskôr zodpovednosť a najmä práva prevzali muži. Symbolicky povedané, pred asi 200 rokmi ženy dobyli katedru, pred asi 100 rokmi skalpel, za posledných 50 rokov v niektorých kresťanských zboroch už aj oltár. Kňazstvo pokojne môžu vykonávať aj ženy, príkladom môžu byť evanjelici. Neviem o tom, že by im spadol nejaký kostol preto, že Pánovu večeru slúži žena.”

Boli pri poslednej večeri aj ženy?

Prečo by takými „podriadenými” nemohli byť aj ženy?
Vadrna tvrdí, že ide o tradíciu. „Pôvod je v evanjeliu a Kristovom živote. Pri poslednej večeri boli len apoštoli. Keby chcel, aby ženy konali túto službu, povedal by to,” vraví Vadrna a argumentuje slovami Jána Pavla II.: „Cirkev nemá právo svätiť ženy, lebo to neurobil Kristus, neodovzdal im apoštolskú následnosť.”

Katolícky kňaz Anton Srholec nesúhlasí a vraví, že poslednú večeru mnohí vnímajú ako absolutizáciu obrazu od Leonarda da Vinciho, pričom pravda je iná. „Pri večeri boli určite aj ženy, veď ju pripravovali. Keby tam neboli, muži by sedeli pri chlebe, klobáske a pive. Boží zákon hovorí o človeku, nie o mužovi a žene.”

jasko.jpg
Podobný názor zastáva aj teológ a publicista Ľubomír Jaško, ktorý tvrdí, že „cirkev dáva väčší akcent na kontinuitu a vernosť starým pravdám.” Úradné deklarácie o úlohe žien v cirkvi sú podľa neho zväčša v poriadku, prax je odlišná. „Biskupi a kňazi sú v zajatí zdedených stereotypov. Ženy pre nich znamenajú buď stabilnú súčasť „obecenstva” pri bohoslužbách, alebo servis pre bezproblémový chod cirkevných štruktúr.”
pietruchova.jpg
Feministka Oľga Pietruchová vysvetľuje, že „cirkev si nevýhodné postavenie žien dokáže vyargumentovať inými princípmi, než tými, ktorými sa riadia demokratické inštitúcie. Ak sa však na RKC pozrieme zvonku ako na ktorúkoľvek inú inštitúciu, ženy diskriminované sú.” Argumentuje aj slovami teoloóga Hansa Künga, ktorý v knihe Katolícka cirkev – stručné dejiny, píše: „V našom demokratickom veku sotva nájdeme inú veľkú inštitúciu, ktorá by (…) tak diskriminovala ženy – zákazom antikoncepcie, sobášenia kňazov a vysviacky žien.”

Vysvetlenie

Spojitosť medzi názormi týchto kontroverzných osôb sa týka najmä “svätenia žien do služobného kňazstva”, ktoré je v rozpore s učením Ježiša krista a Jeho Cirkvi. Jedná sa o herézu, ktorá je ťažkým hriechom a preto taký človek sa nachádza v stave exkomunikácii (typu: latae sententie)
Modlíme sa za ich obrátenie, aby prijali učenie Krista Ježiša a Jeho Cirkvi za neomylné učenie Pravdy.

Kedže naďalej zotrvávajú v herézach (najmä klerici) a tak pristupujú kSviatostiam Cirkvi nehodne (svätokrádežne), je potrebné, aby ich biskupi Slovenska suspendovali (exkomunikácia typu: Ferendae sententie)

Modlíme sa aj za tých veriacich, ktorí nepoznajú učenie Krista a Jeho Cirkvi, aby sa nedali zviesť falošným učením týchto osôb, ale sa viac zaujímali o Pravdy viery.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d bloggers like this: