Kto usmrtil sv.Šimona z Tridentu ?! Boli to židia alebo niekto iný?

() Šimon z Tridentu sv. 24. 3. sv. Šimon z Tridentu, chlapec, mučedník, * 1472 Trident, + 1475 Trident, zmizel na Zelený čtrvrtek a na Velkou neděli byl nalezen rituálně zmrzačený a zavražděný v místním potoce, tuto rituální vraždu měli spáchat židé na malém křesťanském chlapci, ale ukázalo se, že pachatelem byl křesťan, který se chtěl mstít židům, jeho úcta byla schválena pro tridentskou diecézi, v r. 1585 byl svatořečen 228. papežem Sixtem V.

http://www.svaty.estranky.cz/clanky/abecedni-seznam-jmen/seznam-s–s—saba—stepanka.html

Comments
4 komentáre to “Kto usmrtil sv.Šimona z Tridentu ?! Boli to židia alebo niekto iný?”
 1. Anonym píše:

  Josef Loris

  Dobrý den.
  …. malý chlapec Šimon z Tridentu byl zavražděný křesťanem….

  Pokud toto tvrdíte,tak …buď nevědí nic o historii anebo jste takzvaní kryptožidé,kteří mají za úkol škodit církvi zevnitř.

  Like

  • emanuelbohsnami píše:

   Pokoj s Tebou, Boris.

   Rozumiem ti, nakoľko v tejto kauze je dosť rozšírená dezinformácia (na internete) že židia majú vinu na smrti sv.Šimona. Zvlášť tradicionalisti sa toho pridržiavajú, pretože im vyhovuje takýto scénar do svojej koncepcie.

   Avšak pozrime sa na to takto:

   V tej dobe v Tridente sa človek narodil a bol začlenený buď do Katolíckej Cirkvi alebo judaizmu (židovského náboženstva), kedže bol silno rozšírený tradičný náboženský fundalismus. Ak niekto vtedy hľadal vinníka mohol ho nájsť jedine u katolíka alebo žida, lebo ateistu, či iného vierovyznavača si nenašiel.

   Kedže sv.Šimon zomrel následkom nafingovanej rituálnej vraždy, ktorá navonok vyzerala ako židovský rituál pri obriezke, ale v oveľa horšom scenári – nakoľko mu to spôsobilo smrť – tak pochopiteľne, že vinníka hľadali u židov a nie u kresťanov.

   Lenže ak sa hľadá vinník, ostávajú min.2 možnosti:
   1.bud to boli naozaj židia alebo
   2.kresťania, ktorí to nafingovali, aby to vyzeralo, že to spôsobili židia.

   V tomto prípade to bol presnejšie povedané človek, ktorý bol pokrstený katolíkom, ale podľa toho, čo urobil, vôbec sa nesprával ako veriaci, skôr ako neveriaci, až “judášky” ktorý kvôli pomstychtivosti bol schopný zmrzačiť dieťa.

   Takže tu neide ani tak o to, že sa zvaľuje vina na kresťanov (katolíkov), ale jednak o to, že sa poukazuje na pravého vinníka ako aj o ospravedlnenie nevinných. To, že sa tým ospravedlňujú židia a naopak poukazuje na vinu kresťana je povrchné pomenovanie, ktorému sa nedá vyhnúť a treba to prijať tak ako aj v sučasnosti, ked v Sýrii medzi sebou bojuju kresťania a moslimovia. Tam sa tiež určuje podľa vierovyznania, že kto zautočil alebo bol usmrtený.

   Ani v tomto prípade netreba hľadať za tým urážku vlastného náboženstva, ale poukázanie na fakty, aby sa jasne a zreteľne vedelo, že nie židia usmrtili sv.Šimona, ale bol to človek, ktorý bol pokrstený ako katolík.

   Napokon, ved prečo pápež presunul spomienku sv.Šimona z rímskeho kalendára (ale nie kalendára iných národov) na iný deň ???

   Práve preto, lebo v ten deň židia slávia dôležitý sviatok a kedže bola fáma a dezinformácia o usmrtení sv.Šimona stále vyhadzovaná na oči židom – na znak úcty a ospravedlnenia pápež presunul spomienku sv.Štefana k inému dňu.

   Like

 2. Anonym píše:

  Sv. Šimona našli v roku 1475 zavraždeného v dome Žida Samuela. Obeť našiel jeho židovský tovariš, ktorý ho následne udal Židovskej náboženskej obce. Hlavný rabín následne informoval biskupa Hinderbacha. Takže žiaden kresťan , žiaden potok…
  Porov.: Christa A. Tuczay: Požírači srdcí, Knižní klub, Praha 2010 (nemec. originál vyšiel v roku 2007). Autorka od roku 1991 prednáša na Viedenskej univerzite.

  Like

  • Anonym píše:

   Prečo by som mal veriť nejakej autorke tej knihy alebo niekomu, od koho to prevzala?
   A prečo im Ty veríš?
   Porovnal si si to s niečim dôveryhodným?
   Ak áno, tak s čím?

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

 • Falošné veštice – snáry – mágovia

 • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

 • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

 • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

 • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d blogerom sa páči toto: