Výzva pre tých, ktorí sa stretli s petíciou a listom adresovanými biskupom Slovenska i pápežovi Františkovi v prípade Mons.Bezáka.

Vážení a ctení … najmä tí, ktorí majú v záujme podporiť Mons.Bezáka ako aj tí, ktorí chcú podporiť petíciu spoločenstva: Pastor Bonus (PB)

Skôr ako sa rozhodnete podpísať ich petíciu, mali by ste vedieť viac o tom, v akej situácie sa prípad Pastor Bonus nachádza:

Predovšetkým je potrebné vedieť, že Spoločenstvo PB nevedie kompetentná osoba z rádu klerikov, ktorá by sa zodpovedala vyššej vrchnosti a tak vytvárala zodpovedne jednotu s partikulárnou cirkvou (miestnou na Slovensku), ale ani s Rímskou Cirkvou, čiže aj s pápežom. Jedná sa o spoločenstvo, ktoré dá sa povedať, že koná vo vlastnom záujme a na vlastnú zodpovednosť.

Keďže svojou kontroverznou petíciou vyzývali aj miestnych biskupov na zodpovednosť za stav Mons.Bezáka, na ich akciu reagoval Mons.Haľko zodpovedne a vyzval ich na prehodnotenie petície.

https://hriechyokultizmus.wordpress.com/2013/04/02/kauza-pastor-bonus-kontroverzny-list-papezovi-frantiskovi-v-pripade-mons-bezaka/

Pre lepšie porozumenie:

Prehodnotenie petície nespočíva v tom, že by mali úplne opustiť od svojej činnosti, ale aby poriadne zvážili ako konať v tejto záležitosti a tak aj podľa toho bola vykonaná zmena v danom liste a petícii. Treba si uvedomiť, že aj keď petícia adresovaná ľudom a zároveň list adresovaný pápežovi vyzýva pápeža k stretnutiu sa s Mons.Bezákom, predsa na druhej strane obviňuje slovenských biskupov ako aj vatikánske úrady z údajného podvodu. Petícia je sama o sebe nespravodlivá, nakoľko ju môžu podpísať aj ateisti, či dokonca neprajníci Cirkvi, ktorí jednak nemajú vedomosti o danej situácii a taktiež to podporia skôr z nenávisti voči Cirkvi, čím celý list a petícia vrhá zlý tieň aj na prípad Mons.Bezáka.

Nakoľko PB napísali nový list a petíciu adresované pápežovi Františkovi – čím narúšajú jednotu a kolegialitu medzi biskupmi  a pápežom – mali by ste najprv poriadne zvážiť svoje rozhodnutie. Taktiež si treba uvedomiť zodpovedne, čo podporujete a aké následky to bude mať nie len pre vás ale aj pre celú Cirkev, nakoľko sa môžete tým podieľať buď na jednote alebo rozvratu Cirkvi ako takej.

Treba počítať s tým, že spoločenstvo PB  môže byť na základe krivého obvinenia rozpustené alebo sa dostať do situácie, že nebudú môcť pristupovať k sviatostiam Cirkvi. Treba si uvedomiť vážnosť situácie, že kresťania ak majú v záujme pomôcť jednej osobe, nemali by iným škodiť – v tomto prípade kolegialite a jednote medzi biskupmi a pápežom.

Ďakujem, že ste prijali pozvanie k väčšej zodpovednosti.

Boh s Vami

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d bloggers like this: