Súd rokuje o podmienečnom prepustení členky Pussy Riot z väzenia na slobodu

http://www.hlavnespravy.sk/sud-rokuje-o-podmienecnom-prepusteni-clenky-pussy-riot-z-vazenia-na-slobodu/93819/

Moskva 26. apríla (TASR/HSP/Foto:TASR)

 

 

 

Tolokonninová argumentuje vzorným správaním a zdravým vývojom svojho dieťaťa

 

Žiadosťou členky punkovej skupiny Pussy Riot Nadeždy Tolokonnikovovej o podmienečné prepustenie z väzenia sa dnes začal zaoberať súd v Zubovej Poľane v stredoruskej Mordvianskej republike. V súdnej sieni boli desiatky novinárov.

 

Členka punkovej skupiny Pussy Riot Nadežda Tolokonnikovová

 

Tolokonnikovová, ktorá je od svojho zatknutia vlani v marci vo vyšetrovacej väzbe, si v pracovnej kolónii odpykáva dvojročný trest za vulgárne vystupovanie v moskovskom Chráme Krista Spasiteľa, ktorým urazila veriacich.

 

Spolu s Tolokonnikovovou dostali za výtržníctvo, motivované náboženskou nenávisťou, rovnaký trest aj ďalšie dve členky skupiny: Maria Aľochinová a Jekaterina Samucevičová. Samucevičovej však odvolací súd trest zmenil na podmienečný.

 

Tolokonnikovová okrem sa podobných výtržnosti dopustila už viac krát. Na jednom videu je zachytená ako súloži na oltári v kostole.

 

Na pojednávaní dnes Tolokonnikovová zopakovala, že sa necíti byť vinná. Podotkla, že priznanie nepovažuje za podmienku predčasného prepustenia z väzby. Vyhlásila, že má sústavné bolesti hlavy, ktoré sú podľa väzenskej lekárky vyvolané stresom z pobytu vo väzení.

 

Tolokonnikovovej advokátka Irina Chrunovová uviedla, že pre nápravu jej mandantky nie je potrebné absolvovať aj zvyšok trestu. Upozornila na jej vzorné správanie, keďže nedochádza ku konfliktom medzi ňou a vedením väzenskej kolónie, ani so spoluväzenkyňami. Predložila súdu aj rôzne ponuky práce, ktoré Tolokonnikovová dostala. Ako príklad uviedla ponuku organizácie Princip, ktorá chce jej mandantku zamestnať ako odborníčku na vzťahy s verejnosťou.

 

“Má rodinu, (päťročné) dieťa. Dcérke je za ňou smutno. V záujme plnohodnotného vývoja dieťaťa je potrebné zabezpečiť, aby rodina bola spolu čo najskôr,” zdôraznila Chrunovová. Mandantka na jednom videu si vsunula kurča do vagíny a tak ho prepašovala von z obchodu. Vonku sa s komplicmi radovali, že ukradli takýmto nevšedným spôsobom tovar. Ťažko povedať, či toto je pre zdravý vývoj dieťaťa vhodné prostredie.

 

Ruská agentúra RIA Novosti informuje, že obhajoba si ako svedka na súd prizvala aj psychológa, ktorý bude komentovať psychologický posudok vypracovaný súdom. Podľa advokátky je však napísaný “nekorektne, nekompetentne a v protiklade so zákonom, a navyše aj profesionálnym žargónom”.

 

Za prepustenie Tolokonnikovovej z väzenia sa formou výzvy k súdu v Zubovej Poľane obrátili desiatky umelcov, novinárov, politikov, ako aj zástupcov prezidentskej Rady pre ľudské práva a ďalšie proamerické úderky, ktoré sa čoskoro budú označovať ako cudzí agent.

 

Odsúdenie členiek Pussy Riot na tresty odňatia slobody na základe obvinenia z chuligánstva motivovaného náboženskou neznášanlivosťou vyvolalo v západnom,  nesprávne informovanom svete, pobúrenie, zatiaľ čo u Rusov súhlas.

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d bloggers like this: