MODLITBA za duše v Očistci

ä

Modlitba za duše v očistci M.: Všemohúci Bože, Otče dobroty a milosrdenstva, zmiluj sa nad dušami, trpiacimi v očistci a pomôž: Mojim milým rodičom a predkom.

VŠ.: Ježišu môj, milosrdenstvo! (Opakuje sa po každej prosbe.)

M.: Mojim bratom, sestrám a príbuzným.
Všetkým, ktorí ml preukázali dobrodenia na
duši a na tele.

Môjim priateľom a podriadeným.
Všetkým, ktorým som zaviazaný láskou a Modlitbou.
Všetkým, ktorým sotn urobil krivdu alebo škodu.
Všetkým, ktorí mne ublížili.

Všetkým, ktorých Ty, Pane, zvlášť miluješ.
Tým, čo sú najbližšie k spaseniu.
Tým, čo najvrúcnejšie po Tebe túžia.
Tým, čo najviac trpia.

Tým, čo sú najdalej od vyslobodenia.
Tým, ktorým sa dostáva najmenej pomoci
Tým, čo sa najviac zaslúžili o Cirkev.
Bohatým ktorí sú tam najchudobnejší.

Mocným, ktorí sú teraz len ako nepatrní sluhovia
Zaslepeným, ktorí teraz svoj nerozum uznávajú.

Márnivým, ktorí svoj čas premrhali.


Chudobným, ktorí Božie bohatstvo nehľadali.
Vlažným, ktorí sa len málo modlili.

Lenivým, ktorí toľko dobrých skutkov premeškali.

Ľahostajným, ktorí prijímanie sviatostí zanedbávali.
Tým, Čo zo zvyku hrešili a len zázrakom milošti sa zachránili.

Rodičom, ktorí nebdeli nad svojimi deťmi,

Predstaveným, ktorí sa nestarali o spásu svojich podriadených.
Úbožiakom, Čo len po peniazoch a radovánkach túžili.
Svetákom, čo svoje peniaze a nadanie nevyužili v prospech neba.

Nerozumným, čo videli toľkých umierať, predsa nemysleli na vlastnú smrť.
Všetkým, ktorých budeš tým prísnejšie súdiť, Čím viac si im sveril.
Pápežom, kráľom a kniežatám.
Biskupom a ich radcom.

Mojim učiteľom a duchovným vodcom.
Zomrelým kňazom tohto biskupstvá.
Kňazom a rehoľníkom celej katolíckej Cirkvi.
Obhájcom svätej viery.
Padlým na bojišti.
Pochovaným v mori.
Zomrelým bez prijatia sviatostí.
Tým, čo sa často modlili za duše v očistci.

Tým, Čo dnes alebo zajtra umrú.

Mojej úbohej duši, ked sa raz objaví pred Tvojím súdom. (Tri razy.)

M.; Odpočlnutie večné daj,  Pane, všetkým dušiam v očistci, od brány pekelnej vysloboď ích Pane

Vš: Á svetlo večné nech im svieti
M.: Nech odpočívajú pre Božie milosrdenstvo vo svätom pokoji.
VŠ.: Amen.


Reklamy
Comments
10 komentárov to “MODLITBA za duše v Očistci”
 1. Anonym píše:

  ocistec neexistuje…je len nebo a peklo!!!

  • Anonym píše:

   Prečo?
   Kedysi som neveril ani v peklo, tak prečo by som mal veriť niekomu, kto len napíše, že očistec neexistuje? Napíš, prečo veríš v peklo a prečo nie v očistec, ked jedno aj druhe je na jednom mieste (jadro zeme)?!

   Dakujem za slušnu odpoved

   • Anonym píše:

    Jezis nehovoril nic o ocistci.A v biblii je pisane iba o nebi a pekle!Ja verim iba to co je pisane v biblii.Mozte mi napisat odkial mate to ze existuje ocistec?

   • emanuelbohsnami píše:

    To je síce pekné, ked niekto verí v Bibliu, ale to hovoria všetci krestania, dokonca aj jehovisti, lenže ked sa ich opýtaš v aku bibliu, tak každý tú svoju, kde jehovisti maju poprekrucané slová, protestanti ani nemaju 2 knihy machabejske a niektorí neprijali knihu Mudrosti, Ester a iné… takže hovoriť, že niekto verí “len biblii”, môže byť v duchu falošného zákonictva, pretože aj oni tvrdili, že veria “len v Písmo Sväté”, ale Ježiš im na to povedal, že “keby ste verili v Písmo”, tak by ste verili aj Mne” (Ježiš Kristus)

    Ak medzi ne nepatríš, tak čítaj dalej:

    A podobne je tomu aj v sučasnosti, že keby ľudia skutočne verili Písmu Svätému (Božiemu Slovu), tak by prijali každé Jeho Slovo vypovedané nie len do príchodu Ježiša Krista alebo len do poslednej knihy sučasnej Biblii (Zjavenie Jána), ale všetkým knihám, ktoré boli zapísané pod vedením Ducha Svätého a zjaveniam Svätých: Ježiša, Márie, anjelov atd… lebo Boh je živý a nie mrtvy (mrtva Litera-Zákon), či niekde v nebeskom Kráľovstve prizerajuc sa, ako sa prieme o slová, ale nadalej sa zjavuje, aby nám zjavil celu Pravdu.

    Preto, ked do svojich čias na zemi nehovoril nič o Očistci, tak to zjavil neskôr … podobne ako o potrate (interrupcia). Dovtedy sa to tak nenazývalo a predsa sa to konalo.

    A prečo? Pretože Očistec, bol v skutočnosti Šeol (miesto podsvetia), kde boli zosnulí spravodliví v Pánovi (Šalamun, David, Abraham, Mojžiš…), nakoľko ešte nemohli vstupiť do nebeského Kráľovstva.
    Čakali na príchod Ježiša a jeho smrť i zmrtvychvstanie, nanebovstupenie a otvorenie nebeskej Brány pre vyvolených v Pánovi.

    V Biblii sa v skutočnosti píše o Otčistci, ale kedže toto miesto podsvetia nemalo vtedy taký účel ako neskôr, tak ho nazývali ináč. Pre lepšie porozumenie:

    V Starom Zákone, ale aj v Novom sa často spomína oheń pekelný ako miesto, ktoré je typické pre jadro zeme.Aj tam su rôzne priepasti, takže to aj tak vizerá akokeby rôzne stupne pekla. Čím hlbšie do jadra, tým horšie a naopak, čím vyšie z jadra k plášťu zeme, tým chladnejšie a lepšie.

    Šeol ako miesto podsvetia bolo na samom povrchu jadra, dalo by sa povedať, že v poslednom stupni alebo na okraji pekla, ktoré aj ked bolo sučasťou pekla, predsa istým spôsobom bolo takým, kde padlí anjeli nemohli mučiť duše na tom mieste. Ich jedinou utrapou bolo, že museli čakať.

    Potom, ako Ježiš otvoril Bránu Nebies a týchto spravodlivých vyniesol do nebeskej slávy, spomínané miesto: Šeol, prestalo mať účel, aký malo dovtedy, ale kedže sa využívalo na iné učely, tak dostalo názov: Očistec.

    Očistec má teraz účel taký, že zosnulí v Pánovi, ktorí sa po smrti nedostali priamo do Neba, lebo neľutovali počas svojho života svoje všedné hriechy, ale naproti tomu ľutovali ťažké hriechy, čiže nemohli ísť kvôli tomu do pekla – tak sa musia ešte očistiť od všedných hriechov a trestov na istý čas v Očistci.

    Ked to porovnáme s tým, čo sa dialo v Šeole predtým, tak podobne – duše v Očistci čakaju, kedy budu môcť ísť do Neba, ale s tým rozdielom, že tam trpia rôznym spôsobom. Napr. Očistec má viac stupňov a to podobne ako Peklo a Nebo.

    Vieš, ako sv.Pavol písal, že bol až v 7 Nebi?!
    Hovoril o 7 stupni slávy nebeskej, pretože aj Nebo sa delí na 7 stupne. Duše spravodlivé v Pánovi, ktoré su v Nebi su spravodlivo umiestnené v tom stupni slávy, ako si zaslužili podľa života na zemi avšak svojimi modlitbami im môžeme ešte pomôcť, aby boli povýšení do vyššieho stupna slávy. O tom hovorila sv.Faustína Kowalska, čo jej zjavil Ježiš v r.1937

    Tak ako v Nebi, tak aj na zemi, v Očisci a Pekle, su rozne stupne hierarchie duší, aby spravodlivo boli odmenení alebo aj potrestaní.

    ked sa pýtaš, že odkiaľ viem o Očisci, tak si prečítaj knihy zjavení svätých ako napr. Mária Simma http://www.boziemilosrdenstvo.sk/ocistec/rozhovor_maria_simma.html

    alebo sv.Faustína: http://www.boziemilosrdenstvo.sk/dennicek/prebyvanie_s_dusami.html

   • Janka píše:

    Ak môžem podotknúť tak kniha Dostaňte nás odtiaľto ! ! ! je výborna o tom je to o žene menom Mária Simma ktora vydí duše zomrelích. A existuje aj denník sestry Faustini a tam sa tiež niečo take spomína ak si to dobre pamätám.

  • Svatopluk Jurik píše:

   Ale existuje! ŽELÁM POŽEHNANY DEŇ A veľa Božích milostí!

 2. Anonym píše:

  Presne tak vela ludi prekruca slova ktore su pisane v biblii.Ja verim v Jezisa aj v jeho slova.Videla som a pocula svedectva viacerych ludi ktorych Jezis zobral do neba aj do pekla aby mohli povedat nam ludom co je skutocna pravda.Takze pojdeme bud do neba alebo do pekla a z pekla sa uz nemame nikdy sancu dostat do neba NIKDY!

  • emanuelbohsnami píše:

   Som rád, že si uverila v Nebo a Peklo, či už kvôli svedectvám rôznych ľudí alebo z nejakého iného dôvodu. Počul som aj také “svedectvá”, kde sa diabol zjavil v podobe Ježiša istej žene: Baxter K.Mary a ukazoval jej Peklo a Nebo.

   http://kauzy-exkomunikcie-svatorecenia.webnode.sk/news/falosne-vizie-zjavenia-proroci/

   Zaujímavé na tom bolo, že ona si doteraz myslí ako ju peklom a nebom sprevádzal Ježiš. Je síce pravda, že videla peklo, nakoľko detaily sa zhodovali, lenže to nie Ježiš jej ukazoval peklo, ale diabol v jeho podobe.

   Potvrdilo sa to tým, že ked jej začal ukazovať Nebo, tak kdesi na daleko vzdialenej planéte, čo je falošné učenie, lebo Nebo je síce našmu zraku neviditelné, ale je sučasťou našej planéty a nie nejakej inej.

   Ako sa hovorí, že po ovocí človek spozná aj zjavenia, tak dalším takým zlým ovocím je to, že tá “vizionarka” doteraz žije bez milosti posväcujucej a nikdy nezažila skutočné odpustenie hriechov. To, že vyznáva svoje hriechy Ježišovi niekde v sukromí alebo aj na verejnosti, to ešte neznamená, že je jej odpustené. Keby tomu tak nebolo,prečo by Ježiš ustanovil apoštolov,aby mali moc zadržať hriechy, keby im nedal moc odpušťať v mene Božom? A tak každý vizionar, či prorok, ktorý niečo videl z Neba alebo Pekla, či dokonca aj z Očisca je kontroverznou osobou, až falošnou, pokiaľ nežije v milosti posväcujucej (Sviatostný život)

   Tu by som ešte poukazal na veľmi dôležitú skutočnosť a to, že u mnohých ľudí (aj katolíkov) som si všimol, že nedokážu rozlišiť mnohé zjavenia s istotou a to práve preto, lebo nepoznaju falošné zjavenia. Poznaju mnohé zjavenia Svätých (Krakow, Fatima, Lurdy, Guadalupe …) ale nepoznaju falošné zjavenia a prorokov, takže potom, ked počuju nejaké nové zjavenia, hned tomu uveria, lebo imstačí, že sa tam zjavili jemu milé osoby ako je Ježiš a hovorí o Pekle a Nebi, čomu už verí.

 3. Anonym píše:

  Som tu prvý krát a chcela by som sa spýtať zo Zjavenia sv. Jána kap. 7 (od 13)
  Veľký zástup pred Božím trónom
  13 I prehovoril jeden zo starcov a povedal mi: “Kto sú títo oblečení do bieleho rúcha a odkiaľ prišli?” 14 Povedal som mu: “Pán môj, ty to vieš.” A on mi povedal: “To sú tí, čo prichádzajú z veľkého súženia: oprali si rúcha a zbielili ich v Baránkovej krvi. ……

  Vždy som si myslela, že tí čo prichádzajú z veľkého súženia a oprali si rúcha sú z OČISTCA.
  Poprípade ľudia, ktorí ostali živí a boli v milosti posväcujúcej na konci vekov ?
  Veď predsa tí čo sa dostali do pekla predsa nemohli mať biele rúcha a ” oprať si ich”, alebo
  tí čo sa dostali hneď po smrti do neba nemôžu prichádzať z veľkého súženia, kde si oprali rúcha.
  Tak teda KTO sú to tí ? Ďakujem

  • Anonym píše:

   Sú to mučeníci pre Krista: V Evanjeliu Ježiša Krista je “súženie” spomenuté ako mučenie a prenasledovanie pre Krista, čiže sa jedná o mučeníctvo a “oprať rúcho v Baránkovej krvi” je takisto výraz pre umučenie pre Krista.

   Títo ľudia, či už v posledných časoch veľkého prenasleodvania alebo aj skôr (ako napr. počas komunizmu) boli a budu mať očistené rúcho (dušu) Barankovou krvou ako dôkaz toho, že su hodní Božieho Kráľovstva.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

 • Falošné veštice – snáry – mágovia

 • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

 • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

 • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

 • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d bloggers like this: