Prof. Mark Miravalle (Mariológ): VAROVANIE – extrémne nebezpečné falošné proroctvo

Comments
3 komentáre to “Prof. Mark Miravalle (Mariológ): VAROVANIE – extrémne nebezpečné falošné proroctvo”
 1. mária píše:

  Miravalle píše o papeži Františkovi toto: “Zpráva vysloveně protiřečí katolickému učení, podle kterého je platně zvolený papež legitimní”. Toto jednoduše není pravda. “Cum ex Apostolatus Officio” papežská bula papeže Pavla VI. učí to, že pokud někdo hlásal kacířské názory před volbou za papeže, ten nemůže být platným papežem, i když ho biskupové zvolí platně a jednomyslně. Stejně o tom vypovídá i 188.4 kánon (Kanonické právo, kód 1917), ztrátu hodnosti podle tohoto pravidla, a to bez jakéhokoli odůvodnění. Což ovšem nepotvrzuje správnost zprávy MBM, ale potvrzuje přijatelnost jejich zpráv, a tím hodnocení Miravalleho lze předem od začátku zamítnout.

  Like

  • Caritas píše:

   Mária
   Bolo by dobré, keby ten, kto interpretoval bulu pápeža Pavla VI. aj citoval z jeho dokumentu, pretože to, ako si vysvetlil slová pápeža, tak vizerá ako zavadzajuce do omylu, čiže dezinformácia!

   Ved, ked človek, ktorý ešte nebol pápežom a stal sa ním až potom, pričom ešte ako kandidát na pápeža šíril herézy, ale už ako pápež s tým prestal, za čo potom by mal byť z úradu pápeža odvolaný? Za hriechy herézy, ktoré nekoná, ale konal ešte pred zvolením za pápeža? To nedáva kresťanskú logiku.

   Taktiež by ma zaujímalo, čo presne sa píše v katechizme z r.1917, ktorý sa spomína, lebo takisto to vyznieva, že ten, kto sa odvoláva na katechizmus, tak si ho zrejme zle vysvetľuje. A opäť ide o dezinformáciu.

   Ak tomu tak nie je, nech to dokáže priamym citátom z katechizmu a z buly pápeža Pavla VI.

   Nový katechizmus (schválený poslednými 3 pápežmi) nič také nespomína, ale naopak poukazuje na to, že pápež je neomylný (v záležitostiach viery a mravov,čo je aj v tomto prípade) takže žiaden pápež, čiže od nášho letopočtu až doteraz nemohol “spáchať” herézu, nakoľko heréza je hriech proti viere.

   Nikto nemôže pápeža obviniť z herézy a ak tak niekto koná, tak sám pácha herézu, pretože sa previnil proti viere Cirkvi a Krista, ktorý prisľubil, že pápeži budú stále neomylní.

   Like

Trackbacks
Check out what others are saying...


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

 • Falošné veštice – snáry – mágovia

 • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

 • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

 • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

 • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d blogerom sa páči toto: