Herečka: Angelina Jolie a jej kontroverzné vyjadrenie o dôvodoch implantácie umelých prsníkoch

Aj vás dojal úžasný príbeh herečky, ktorá pred strachom z rakoviny podstúpila amputáciu obidvoch prsníkov, aby mohla vidieť vyrastať svoje malé deti? A čo keď vám povieme, že ste sa za srdce chytali zbytočne a Angelina Jolie nás všetkých možno ťahá za nos. Svoje pochybnosti o tomto jej nesmierne „šľachetnom“ kroku sme totiž konzultovali s odborníčkou.

Angelina Jolie nás všetkých možno ťahá za nos... Angelina Jolie nás všetkých možno ťahá za nos…

Angeline odstránili oba prsníky

Máme dôvody sa domnievať, že mastektómia prsníkov kvôli zisteniu chybného génu BRCA1 a BRCA2 sa možno vôbec neudiala, a že nové silikónové implantáty, ktoré u nej svet považuje za obrovskú obetu a hrdinstvo jednoducho už z estetických dôvodov potrebovala.

Dojčenie troch detí, problémy s anorexiou a výrazný nedostatok tuku vám prsia zmenia na nepoznanie. A to si táto hollywoodska kráska a sexsymbol podľa nepísaného hollywoodskeho trendu zrejme nemôže dovoliť.

Navyše, ako veľvyslankyňa Unicefu, štedrá darkyňa finančných príspevkov nadáciám na podporu chudoby a tvár zrejme všetkých dojčenských časopisov v USA s označením najkozmopolitnejšia matka desaťročia, nemôže priznať, že sa zaradila do radu plastikových bábik zo ženskej roztopaše.

Slovo odborníčky

Alebo je v hre druhý extrém, a ten, že herečke sa v prsníku nádor už objavil, o čom správne neinformovala. „Neoficiálne by som sa stavila, že Angelina na prsiach už niečo mala,“ hovorí prim. MUDr. Helena Ježovitová, najznámejšia plastická chirurgička celebrít na Slovensku.

 

„Nemuselo to byť zhubné. No v jej prípade je aj malý nález (prekanceróza) nálezom, ktorý sa môže vyvinúť na nádor. S ohľadom na to, že má navyše poškodenia génov, nečudujem sa, že sa zľakla a dala si odstrániť prsné žľazy. Avšak pri poškodení týchto génov sa môže na nádor zmeniť čokoľvek v tele, čo je pod vplyvom estrogénov, čiže aj maternica či vaječníky.“

A my sa pýtame, prečo si dala vymeniť len prsia? Pokiaľ sa medicínske znalosti našich a amerických lekárov nelíšia, Angelina by mala za veľmi krátky čas prísť preventívne aj o všetko ženské reprodukčné ústrojenstvo.

Neskorá prevencia

Rodinná anamnéza musela byť herečke už jasná dlhé roky, keď stratila za mlada matku kvôli rakovine vaječníkov. Alebo si skutočne dala robiť genetické testy iba koncom minulého roka a tie ju vystrašili? Pokiaľ nie, potom sa s prevenciou doteraz príliš neponáhľala. Od smrti matky dokonca niekoľkokrát otehotnela.

Tehotenstvo a dojčenie nie sú práve najvhodnejšie indikácie pri zistení chybného génu BRCA1 a BRCA2, čo nám potvrdila aj lekárka.
„Akékoľvek zvýšenie estrogénu zvyšuje riziko zmeny prednádoru na nádor.“

Prečo by teda herečka takto riskovala, keď môže ochorieť na smrteľnú chorobu?

Prsia a dojčenie

Pozrime sa na vec úplne laicky. Aká je šanca, že po dojčení troch detí má žena vo veku pred štyridsiatkou, s indexom tuku pod normálne hodnoty (BMI 20-25) prsia mäkké, menej foremné a bez elasticity?

„Pokles prsníkov po dojčení mechanicky znižuje prítok a odtok krvi do žľazy, a tak sa uľahčuje jej degenerácia a vznikajú rôzne subjektívne a následne aj objektívne problémy. Zdravá žľaza tento pokles hravo ustane, no predispozícia na nádor podľa genetiky neprináša nič dobré,“ dopĺňa doktorka Ježovitová.

… naše pátranie a domnienky nevyvráti ani fakt, keď uvidíme Angelinu s novými silikónmi nahú. Nečakajte zdeformované prsníky. Prsia po takejto operácii môžu byť podľa plastickej chirurgičky dokonca krajšie a symetrickejšie. Takže estetický výsledok je fajn!

Pri operácii netrpela

Opýtali sme sa lekárky, čo si všetko musela herečka kvôli novým silikónom „vytrpieť“? „Odstránenie žliaz aj vloženie implantátov sa dá urobiť v jednom sedení. Čo sa týka anestézie, existujú rôzne druhy a predpokladám, že Angelina podstúpila kompresorovú opiátovú anestéziu, ktorá je veľmi bezpečná,“ vysvetľuje MUDr. Ježovitová.

Následne však upozorňuje aj na negatíva. „Prsná žľaza je derivát potnej žľazy. Takže jej predispozičné bunky sa môžu nachádzať aj pod pazuchou alebo v inej neznámej lokalite. Kombinovaná operácia ako odňatie žľazy a vloženie implantátov môže byť spojená s infekciou, odumretím tkaniva (dvorca, bradavky) a všetkým, čo súvisí s vložením implantátu, napríklad so známou kapsulárnou kontraktúrou.“ Takáto prognóza sa však u Angeliny Jolie neobjavila.

Položme na záver zrejme najpodstatnejšiu otázku v tejto čudnej hre celebrity o zdravie a život. Je mastektómia to najlepšie riešenie pri zistení chybného génu BRCA1 a BRCA2?
„Na to neexistuje jednotný názor. Osobne si myslím, že ak na prsníku nie je žiadny nález, treba ho len sledovať. Poviem to takto, myslíte si, že ak vaša matka a otec mali rakovinu konečníka, máte si dať preventívne urobiť vývod? Ak žena nemá na prsiach žiadny nález, vhodnejšie je sledovanie, i častejšie ako je obvyklé. No ak má predispozičný nález (cystická mastopatia, adenómy), vyňatie žľazy a následné tvarovanie prsníka je vhodné. Preventívne sledovanie prsníkov je super, lebo dnes je pri sledovaní žien nádor zachytený včas a riešenie je konzervatívnejšie, bez odstránenia prsníka.“

Nehádžte prsia do koša

Dámy, pokiaľ sa u vás objavili akékoľvek náznaky zmien na prsníkoch, vyhľadajte okamžite lekára. Chceme vás upozorniť, aby ste sa nenechali pri podobnej diagnóze a rozhodovaní ovplyvniť (možno) falošnou operáciou mienkotvornej herečky, ktorej zmysel treba hľadať niekde inde.

Prsníkov sa netreba ihneď zbavovať. Rakovine sa dá predchádzať aj správnym životným štýlom a stravou.
„Prsná žľaza je neustále sa obnovujúce živé tkanivo a ako také je veľmi zraniteľné nedostatkom vitamínov. Najlepší v prevencii karcinómu prsníka je ale dobrý, vzdelaný, empatický a osobný lekár, ktorý sa touto problematikou zaoberá,“ dopĺňa plastická chirurgička MUDr. Helena Ježovitová.

Autorka: Biba Bombošová

Comments
One Response to “Herečka: Angelina Jolie a jej kontroverzné vyjadrenie o dôvodoch implantácie umelých prsníkoch”
 1. rash píše:

  RAY napísal:
  Dobrý deň, RAY. legitímne a akreditované úver veriteľ. Vykonávame práce s
  Dobrý úver všetkého druhu vo veľmi rýchly a jednoduchý spôsob, Osobné úver, Home
  Úver, Študentská pôžička, Podnikateľský úver, Investor úver, auto úver konsolidáciu dlhu.
  Vráť sa k nám v prípade záujmu o bližšie informácie nižšie:
  Kontakt: p RAY
  E-mail: rayunitedloancompany@gmail.com Upozornenie: Naša minimálna
  Výška úveru je 5000 dolárov dolárov smerom k sebe úvery
  Žiadosť možno podať v rovnakom týždni, a to je 100% zadarmo (riziko).
  Najlepšie Regards.contact dnes Ray

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

 • Falošné veštice – snáry – mágovia

 • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

 • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

 • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

 • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d blogerom sa páči toto: