Čína a jej zákon o jedinom dieťati: vyše 18 rokov skrýval svoju “nelegálnu existenciu”, až sa napokon rozhodol pre otrasný čin!

http://www.hlavnespravy.sk/cina-a-jej-zakon-o-jedinom-dietati-vyse-18-rokov-skryval-svoju-nelegalnu-existenciu-az-sa-napokon-rozhodol-pre-otrasny-cin/103224/

Peking, 27. mája (HSP/Tempi; foto: ANC)

Poriadny rozruch vyvolal v Číne príbeh 18-ročného Gao Wishenga z Henanu, ktorý si za 3 000 yuanov (cca 380 Eur) najal dvoch mužov, aby uplynulú nedeľu zabili jeho otca a sestru. Výsledky vyšetrovaní dostali do poriadnych rozpakov komunistickú stranu, keď sa ukázalo, že motívom tohto hrozného činu sú práve dôsledky politiky jedného dieťaťa.

Tajné dieťa

Rodičia chlapca, Gao Tianfeng a jeho manželka, boli úradníkmi na vysokých postoch práve v sekcii Komunistickej strany v meste Zboukou. Prvé dieťa sa im narodilo v roku 1985 a riskli pôrod aj druhého v roku 1995. Zákon jediného dieťaťa v Číne zakazuje (okrem veľmi zriedkavých prípadov) mať dve a viac detí pod hrozbou veľmi prísneho trestu – najmä čo sa týka stranníkov, ktorí túto normu porušia. Práve kvôli tomuto rodičia Gao sa rozhodli svoje druhé dieťa tajiť až 18 rokov.

 Ilegálne dieťa

Lokálne noviny začiatkom týždňa priniesli, že Gao bol dotlačený k tomuto hroznému činu, kvôli „obrovskému tlaku zo štúdií na ktoré ho dali rodičia“. Neskôr však vyšli najavo nové podrobnosti: keďže Gao bol nútený za každú cenu ukrývať svoju existenciu pred štátom, musel sa neprestajne sťahovať a žiť v rôznych mestách, aby ho nenašli. V 15-tich ho samého poslali študovať do mesta Luohe, 70 km od domova.

„Strašná temnota“

Chlapec sa svojim spolužiakom priznal, že trpí depresiou a že cíti, že „jeho život je zbytočný a beznádejný“. Na svojom blogu pár dní pred zavraždením otca a sestry napísal : „Tá temnota je tak strašná, už nemôžem ani dýchať… Jediné, čo môžem, je len padať hlbšie a hlbšie…“

Dôsledky zákona

Čínska Komunistická strana nikdy nezavrhla zákon o jedinom dieťati, a naopak, honosila sa tým, že touto kontrolou populácie zabránila narodeniu 400 miliónov detí od roku 1973, kedy zákon vstúpil do platnosti. V tejto krajine sú ešte stále na dennom poriadku nútené potraty a sterilizácie, tým “šťastnejším” rodičom sa podarí život dieťaťa zachrániť tak, že ho porodia a dajú urýchlene na adopciu.

Ilustračné foto: ženu v siedmom mesiaci tehotenstva násilím vedú štátni úradníci na potrat.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d blogerom sa páči toto: