Falošné zjavenia – posolstvá z onoho sveta (Bonaventura Bayer)

Falošné zjavenia – posolstvá z knihy:

„Napomenutia z onoho sveta“

Bonaventura Bayer

http://www.napomenutie.szm.com/5.html

 

Svätá omša

    *Akabor: „Bolo treba, aby sa zmenili niektoré maličkosti a nič iného. V liturgii sa nemuselo prakticky nič meniť. Pri Premenení sa používali slová: “Toto je moje Telo, ktoré bolo za vás
obetované a toto je moja Krv, ktorá bola za vás a za mnohých preliata.” Tak to povedal Ježiš’ Kristus.
Exorcista: Nie je teda správne, keď hovoríme “za všetkých?” Hovor pravdu a nesmieš klamať.
Akabor: Preklad “za všetkých” nie je správny. Nesmie znieť “za všetkých”, ale “za mnohých”. Ak nie je správny tento text, potom nie je správna ani sv. omša a nebude mať plnosť milostí. Je potrebné hovoriť “za vás a za mnohých” ako to povedal Kristus. Omša svätá je síce takto platná, ale neposkytuje plnosť milostí.
Exorcista: Či Ježiš Kristus neprelial svoju Krv za všetkých? Hovor pravdu v mene Najsvätejšej Trojice!
Akabor: Nie, chcel vyliať Krv za všetkých, ale v skutočnosti za všetkých vyliata nebola. Krv, prirodzene, vylial za všetkých, nie však za peklo. Novým rítom Omše sv. biskupi zmenili omšu tridentskú. Nová Omša nie je taká, ako si želajú Tí hore.
Exorcista: Aká je tridentská sv. Omša, ktorú predpísal svätý pápež Pius V. ?“

***

“Akabor“ je satan-diabol

„Exorcista“ – kňaz, ktorý vyháňa diabla z posadnutej osoby

„Nová omša“ – je tá, ktorá sa používa aj v súčasnosti a ktorá bola zmenená pápežom Pavlom VI.(po roku 1966)

„Tí hore“ – sú Svätí v nebeskom kráľovstve (Boh, anjeli a svätí)

 

 

Judáš o stave katolíckej Cirkvi v dnešných časoch

    „Bol som zradcom. Dnes je mnoho zradcov medzi biskupmi, ale s tým rozdielom, že ja som zradil otvorene, oni zrádzajú tajne. Medzi dnešnými biskupmi je mnoho takých zradcov, ako som bol ja. Všetci síce nie sú zradcovia, ale je ich mnoho. Musím povedať že mnoho dnešných biskupov nie je na správnej ceste a nie je nevyhnutné ich poslúchať, pretože dnes je obdobie vyjúcich vlkov.
*Arcibiskup Lefebvre bude musieť ešte dlho trpieť, ale je dobrý. Liturgia, ktorú vykonáva, je jedine správna.

***

“Arcibiskup Lefebvre“ – bol exkomunikovaný, pretože svojvoľne vysvätil kńazov za biskupov (bez súhlasu pápeža) a taktiež slúžil sv.liturgiu (sv.omšu) v „starom ríte“ a to tiež bez súhlasu pápeža. Starý rítus sa používal ešte počas sv.omši, ktorá bola do zmeny vykonanej pp.Pavlom VI., čiže do cca r.1966 (v čase II.vatikánskeho koncilu) Bola to tzv.“Tridentská liturgia“, pretože vznikla po Tridentskom koncile a súčasná sa nazýva ľudovo: „Vatikánska liturgia“, pretože vznikla po II.Vatikánskom koncile.

Čo je falošné na zjavení ???

V celom kontexte posolstiev môžeme vyrozumieť, že vizionárka mala problém prijať „novú sv.omšu-liturgiu“ za právoplatnú a z toho vyplývajú aj jej posolstvá, čo je typické u takých  vizionárov, pretože diabol si používa takéto osoby práve v tom, v čom nemajú jasno a čo je proti učeniu Cirkvi.

Aj ked je dosť možné, že exorcisti skutočne vykonávali exorcizmus nad touto osobou, predsa v tomto spise nie je oficiálne vyjadrenie Cirkvi a preto nie je dôveryhodný.

Z toho vyplýva, že sa nemôžeme odvolávať na cirkevné autority (ani na údajných exorcistov)  ako keby uznávali tento prípad za pravdivý.

Kedže sa nemôžeme oprieť o vyjadrenia Cirkvi, musíme porovnávať oficiálne učenie Cirkvi s tým, čo sa píše v danom spise (v posolstvách)

V posolstvách sa píšu dosť kontroverzné a protirečíve vyjadrenia ako diabla, tak aj údajného Judáša Iškariotského.

Napr. Judáš hovorí o arcibiskupovi Lefebvrovi, že si musí ešte niečo vytrpieť, ale ináč je dobrý…

Tu si položme otázku:

Kde bol arc.Lefebvre, že Judáš o ňom vie ako trpí?

Bol arc.Lefebvre v očistci alebo v pekle?

Ak v pekle, tak ako môže byť dobrý? Veď do pekla nič dobrého sa nedostane a ani nemôže z neho výjsť, žeby sa potom takáto duša dostala do očistca alebo do Neba.

Ak Judáš videl arc.Lefebvra v Očistci, tak prečo hovoril o sv.liturgii, ktoru arc.Lefebvre služil v „starom ríte“, že je jediná dobrá a tá nová je nesprávna?

1.Údajný Judáš klamal, pretože „Nová liturgia“ podľa pápeža Pavla VI., bl.JPII., Benedikta XVI. ako aj súčasného pápeža Františka je právoplatná a tak aj správna – nemôže byť horšia ako predošlá – len vylepšená na dnešné pomery.

2.Judáš na príkaz exorcistu môže povedať svoje meno, ale nemôže hovoriť pravdu o svätých tajomstvách. Tu si treba uvedomiť, že je rozdiel, keď zatratená duša hovorí svoje meno (na príkaz exorcistu) a keď hovorí o svätých tajomstvách Cirkvi.

Paradoxom je, že veriaci ľudia hovoria ako zatratené duše klamú, pokúšajú, konajú všetko zlé a keď sa s nimi dostanú do konfrontácie (ako aj v tomto prípade), tak zrazu im veria, pretože údajne to konali na príkaz exorcistov?!

     Človek a zvlášť veriaci by nemal „naletieť“ takým falošným zjaveniam a mal by poriadne skúmať jednak to, čo oficiálne učí Cirkev o týchto zjaveniach a potom aj o otázkach viery, o ktorých sa tu pojednáva.

 

 

Comments
11 komentárov to “Falošné zjavenia – posolstvá z onoho sveta (Bonaventura Bayer)”
 1. Alnus píše:

  V úvodu knížky je, kdo prováděl exorcismus, něco ze života napadené ženy atd. Píše se tam, že Církev má k dispozici mnoho nahrávek a fotografií.

  Arc. Lefebvre, pokud byl v očistci, tak určitě ne kvůli sloužení té mše!
  Hovoří se tam také, že ano, nová mše je platná. Ale nepřináší tolik požehnání a není tak milá Trojjedinému Bohu jako tradiční mše sv., sloužená už po několik století před tím.

  Like

  • emanuelbohsnami píše:

   Alnus
   Máš pravdu, že sa tam píše to, čo si napísal: “…nová mše je platná. Ale nepřináší tolik požehnání a není tak milá Trojjedinému Bohu jako tradiční mše sv., sloužená už po několik století před tím.”

   Ale tiež sa tam píše, že “Nová omša nie je taká ako si to želajú Tí hore..”

   Z celého kontextu je jasné, že posadnutá žena nepríjmala Novu Omšu tak ako to pápeži schválili a chcela, aby ostala tá stará Omša. Toto démoni zneužili a vyjadrili to prestredníctvom jej osoby.

   Napokon ma zaujíma, že ked má Cirkev všetky dokumenty k dispozícii, tak prečo nie je známe k akému záveru dospela ???

   Like

   • Alnus píše:

    O názoru posedlé tam není ani jediná zmínka! … že ta žena neuznává nový ritus. To nikdy neřekla. O novém ritu říkali ti démoni skrze její tělo. Taky se tam píše, že papež Pavel VI. chtěl navrátit starou mši, ale to mu nedovolili.
    Proč není nová mše dobrá? Protože jedním z tvůrců nového řádu byl zednář, který tam vecpal určité prvky z židovské, např.: Obecně se tvrdí, že offertorium (obětování) bylo nahrazeno „židovskou stolní modlitbou“

    Nikdy sem nebyl na tradiční mši sv., protože nemam ani možnost na ní být. Ale po hlubším prozkoumání novot v dnešní mši sv. je mi jasné, že se nebi asi opravdu líbí víc ta tradiční.

    Ale naopak Panna Maria dala na vědomí v tomto exorcismu, že tradicionisté jsou občas dost pyšní a když nabádají, aby někdo radši nenavštěvoval nedělní mši sv. nového ritu, když nemůže na tridentskou, tak je to špatně.

    Like

   • Alnus píše:

    Jinak, ještě, nevim o žádném církevním závěru u mnoha dalších exorcismů, které byly zaznamenány a jsou k dispozici.
    Taky každý uvědomělý křesťan ví, že dnes je katolická církev ve velkém rozkladu, infiltrovaná zednáři. Kdo ví, ale třeba kvůli zednářům v církvi není jasné stanovisko, …

    Like

 2. emanuelbohsnami píše:

  Alnus
  to je síce pravda, čo píšeš, že v danej knihe nie je zmienka o tom ako táto posadnutá žena neuznáva nový rítus, ale logicky to vyznieva z toho, čo jednak povedal diabol cez ňu a ona tomu verí, že je to pravda. Ved aj Ty veríš, že diabol mal v tomto pravdu, lebo mu to nariadil exorcista aby diabol hovoril pravdu o novej liturgii.

  Ja neverím, že diabol hovoril pravdu, aj ked mu to bolo nariadené exorcistom a z jeho výrokov je jasné, že uprednostňuje starý rítus a čo je smutné, tak aj Ty!

  Ale, prečo?
  Lebo že vraj nejaký slobodomurár do Novej liturgii pridal niečo zlé?
  Keby tomu tak bolo, tak ako by mohli poslední pápeži schváliť taku liturgiu?!
  Ved pápeži su v záležitostiach viery ako aj v tejto oblasti liturgie – neomylní.
  Predsa by neschvalili taký omyl!

  Like

  • Alnus píše:

   Summorum Pontificum – dokument papeže Benedikta XVI. o rovnosti všech ritů. Zajímavé je, že ty staré rity jsou nějak utlačované, nezdá se ti?
   Nová liturgie byla schválená za papeže Pavla VI. Nejprve by bylo taky dobré přečíst si z té knížky, jak to s papežem Pavlem VI. bylo – přečíst si celou knížku!!!

   Ono taky když se něco nařizuje ve jménu Nejvyššího Trojjediného Boha a Panny Marie, tak stěží může peklo odporovat…(stojí za uváženou)
   Jinak tvoje věta: “(ďábel) upřednostňuje starý ritus” je naprosto vzhůru nohama. Ďábel řekl, že Nebi je milejší tridentský ritus a naopak ďáblu je ten ritus víc za těžko (např. hovoří o tom, že se při staré mši dělalo mnohem více křížků- pokřižování (za každé pokřižování ve jménu Otce, i… se získává častečný odpustek – jen naokraj) a mnoho dalšího.). Jak chceš porovnávat něco, o čem nic nevíš?!?

   A když nevěříš, tak nevěř.
   Ale potom se nediv, že si jako ostatní, kteří nevěří třeba zjevením ve Fatimě a Lurdech. Akorát že ti, co nevěří ve Fatimu, tak o tom nepíší takový desinformace (i když se taky najdou).
   V tvém případě pomůže jen dlouhodobá modlitba k Duchu Svatému – jestli je to pravda či ne.

   Like

  • mari píše:

   pápež nie je neomylný, keď je splnená len jedna podmienka neomylnosti… Na to aby bol neomylný, musia platiť všetky tri podmienky.

   Like

  • pravykatolik píše:

   … Pán Ježiš hovorí, že sa NIKTO nedostane k Otcovi, iba skrze NEHO, že On je jedinou možnou bránou do nebeskej vlasti, jedinými dverami – Ja som Pravda, Cesta i Život – nikto nemôže prísť do môjho ovčinca inak, ako skrze mňa. Ja som DVERAMI do ovčinca a kto vchádza do ovčinca inak – teda mimo Krista – je zlodej a vrah.

   Like

Trackbacks
Check out what others are saying...


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

 • Falošné veštice – snáry – mágovia

 • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

 • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

 • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

 • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d blogerom sa páči toto: