Jana Tutková k vyjadreniu Braňa Škrípeka o proti-interrupčnom zákone

Ako môže byť proti zákonnej ochrane nenarodeného, t.j. proti núteniu nezabiť dieťa, keď ako europoslanec hlasuje za donucovaciu legislatívu pre občanov, firmy, úradníkov, rôzne profesie atď. k inému často triviálnemu konaniu? Tak je proti všetkým zákazom, či len proti zákazu potratov? V Škripekových postojoch o potratoch to riadne škrípe.

Cieľom pro-life hnutia nie je len nejaká ochrana života od počatia. Je to presne právna ochrana života v každom štádiu života. Dočasne sa síce snažíme zachraňovať aj bez pomoci zákona, ale zároveň vysvetľujeme, že najúčinnejším nástrojom je práve zákon, ktorý by garantoval ochranu života v každom štádiu vývoja. Ak je každý život rovnocenný, tak má mať rovnakú ochranu pred zákonom. Iste aj v Bruseli sa toto slovko nosí pre hocičo iné – rovnoprávnosť! To, že to pána Škripeka nenapadlo, je veľká škoda.

 

To, že práve kartu rovnocennosti nevytiahol, je potvrdením toho, že pro-life argumenty ani nepozná. Nemusí rovno argumentovať genocídou, hoci mu odporúčam si pozrieť aj tie argumenty v našom letáku – tu nájde všetky otázky vrátane potratovej turistiky a údajných pokútnych babíc zodpovedané. Ak by však liberálny novinár vytiahol otázku ohľadom genocídy napr. Židov, nemyslím, že by bol pán europoslanec proti jej zákazu. A tá potratová má doteraz najviac obetí – práve pred pár dňami to spočítali na 1 MILIARDU!

 

Dnes však z jeho rozhovoru vieme, čo si o ľuďoch, ktorí sú o zákaze potratov presvedčení, “evanjelizátor” Európskeho parlamentu myslí. Zjeho slovníka je zrejmé, že skôr pozná nálepky, pseudoargumenty a klišé obhájcov potratov. Môžu mu to jeho pro-life voliči odpustiť? Posielali ho do Bruselu v nádeji, že bude ľuďom vysvetľovať, na čom stojí kresťanstvo a to stojí aj na Desatore. A to sa zakladá na pravde, bez ktorej láska neexistuje. Je prejavom lásky hovoriť pravdu i otvárať oči druhým pravde. Ako europoslanec to môže robiť na priateľskej báze v osobných rozhovoroch so svojimi kolegami, čo sa pro-life aktivistom nedá. Je čas, aby Braňo objavil svoje poslanie a nebál sa byť prorokom. No proroci nie sú často vítaní s otvorenou náručou…

 

Ani v slovenskom parlamente. Je sklamaním, keď v strachu z liberálnych médií začnú politici popierať svoje pro-life presvedčenie /asi ho ani nemali/. A zaznejú také logické nezmysly ako z úst poslanca Richarda Vašečku, že nemôžeme byť vo veci umelých potratov represívni. Lenže najlepšou prevenciou je práve zákon, ktorý garantuje rovnakú právnu ochranu nenarodenému i narodenému dieťaťu. A žiaden zákon nemôže chrániť bez toho, aby trestal toho, kto poruší právo iného. Je na diskusiu, akou formou najlepšie trestať a kto je do akej miery zodpovední. Ale nie rozprávať logické skraty.

Jana Ray-Tutková

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d bloggers like this: