Medžugorie: Pápež za zriadené prijímanie pútnikov


Vatikán, 21.2.2017 (kath.net/KAP) 020 255 – Pápežovi Františkovi záleží na tom, aby v pútnickom mieste Medžugorie bolo „usporiadané pastoračné prijímanie pútnikov“. Vyhlásil to arcibiskup Henryk Hoser v pondelok v Rádiu Vatikán. Arcibiskupa Hosera pápež menoval 11. februára za mimoriadneho vyslanca pre skúmanie situácie pastorácie v bosnianskom pútnickom mieste. Toto menovanie je výrazom „starosti pápeža“, ako povedal.
„Milióny pútnikov v Medžugorí sú výzvou pre Cirkev a výzvou, aby sa ich prijímanie, ak je to možné, zlepšilo. František chce jasnú a usporiadanú situáciu v Medžugorí, aby sa na mieste preskúmalo situáciu a pritom sa možno aj spoznali šance, ktoré sa tu ponúkajú,“ zdôraznil poľský arcibiskup
Sám ešte nikdy nebol v Medžugorí, a chápe sa ako niekto, kto stojí voči existujúcej „nejednote“ medzi pútnickým miestom a príslušnou Mostarskou diecézou neutrálne, ako povedal. „Veď musí ísť o to, aby sa pastoračná starostlivosť zorganizovala v dohode a harmónii s cirkevnou hierarchiou na mieste.“ Bude o tom hovoriť so zástupcami diecézy, s františkánmi a osobami zodpovednými za prijímanie a pastoráciou pútnikov, ako povedal arcibiskup.
Správu s návrhmi, ktorú dá pápežovi, doplní ešte správa vyšetrovacej komisie o pravosti mariánskych zjavení. „To môže potom, dúfajme, prispieť ku konečnému riešeniu, ktoré Cirkev navrhne.“ Hoserov mandát je určený do leta.
„Nie je vylúčená hypotéza, že pápež po tomto skúmaní vymenuje apoštolského administrátora pre Medžugorie. Možno bude treba doplniť štruktúru hierarchie na mieste, aby sa iniciatívy lepšie zladili a mohli byť tak účinnejšie,“ povedal arcibiskup Hoser.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d blogerom sa páči toto: