Pápež František vymenoval osobitného vyslanca pre Medžugorie


Arcibiskup Henryk Hoser, biskup diecézy Varšava-Praga – RV
11/02/2017 12:01
POSUŇ ĎALEJ:

Vatikán/Bosna a Hercegovina 11. februára – Svätý Otec František poveril poľského arcibiskupa Mons. Henryka Hosera úlohou navštíviť Medžugorie ako osobitný vyslanec Svätej stolice. Jeho misia bude mať výlučne pastoračný charakter a predpokladá sa, že bude trvať niekoľko mesiacov.

V dnes vydanej oficiálnej správe Tlačového stredisko Svätej stolice sa uvádza: „K dátumu 11. februára 2017 Svätý Otec poveril J.E. Mons. Henryka Hosera SAC, arcibiskupa-biskupa Varšavy-Pragy (Poľsko), aby navštívil Medžugorie ako osobitný vyslanec Svätej stolice.
Misia má za cieľ získať hlbšie poznatky o tamojšej pastoračnej situácii a predovšetkým o potrebách veriacich, ktorí tam prichádzajú na púť a na ich základe navrhnúť eventuálne pastoračné iniciatívy pre budúcnosť. Bude mať preto výlučne pastoračný charakter.
Predpokladá sa, že J.E. Mons. Hoser, ktorý bude naďalej vykonávať úrad arcibiskupa-biskupa Varšavy-Pragy, uzavrie svoj mandát v horizonte najbližšieho leta.“
74-ročný arcibiskup Henryk Hoser je pôvodným povolaním lekár. Vo veku 27 rokov vstúpil do rehole palotínov (Spoločnosť katolíckeho apoštolátu) a po kňazskej vysviacke v roku 1974 pôsobil 20 rokov na misii v Rwande. Pred tým, ako ho v roku 2008 pápež Benedikt XVI. menoval za biskupa diecézy Varšava-Praga, pracoval ako sekretár Kongregácie pre evanjelizáciu národov a bol riaditeľom Pápežských misijných diel. V súvislosti s funkciou v Rímskej kúrii prijal v roku 2005 biskupskú vysviacku s čestnou hodnosťou arcibiskupa. V rámci Poľskej biskupskej konferencie vedie sekciu pre bioetiku. -jb-

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d blogerom sa páči toto: