Británia odmietla ponuku Talianska pokračovať v štandardnej liečbe Charlieho Garda, “pretože Európsky súd pre ľudské práva nariadil, že chlapček musí zomrieť”

www.hlavnespravy.sk/…/1061886

Londýn 07. júl 2017 (HSP/BB/Foto: Charlie´s Fight)

Británia odmietla možnosť experimentálnej liečby ťažko chorého chlapčeka Charlieho v USA a rovnako odmieta pokračovať v liečbe prostredníctvom podávania výživy a kyslíka. Taliansko sa teda ponúklo, že je ochotné v súčasnej liečbe pokračovať, nakoľko tá nie je úporná – teda umelo predĺžujúca život, ktorá sa niekedy používa pri umierajúcom pacientovi a od ktorej je podľa morálno-etických zásad dovolené upustiť. 10-mesačný Charlie totiž nie je terminálne chorý – teda umierajúci pacient – ale nachádza sa v stabilizovanom stave. Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson však v stredu povedal svojmu talianskemu náprotivku, že prevozu kriticky chorého britského dieťaťa do Ríma bránia “právne dôvody”, pretože dieťaťu bolo nariadené odpojenie od prístrojov.

Na snímke Charlie Gard so svojou matkou

“Minister Boris Johnson vyjadril vďaku a ocenenie za ponuku Talianska, ale vysvetlil, že právne dôvody bránia Británii, aby ju prijala,” uviedlo vyhlásenie talianskeho ministerstva zahraničných vecí.

Rímska nemocnica Bambino Gesu, Vatikánom riadená detská nemocnica, ponúkla liečbu 10-mesačného Charlieho Garda, keď v nedeľu povedal pápež František, že jeho rodičia by mali mať možnosť “starať sa o svoje dieťa až do konca”.

Britské ministerstvo zahraničných vecí však informovalo, že Johnson povedal talianskemu ministrovi zahraničných vecí Angelinovi Alfanovovi, že “je správne, že rozhodnutia boli naďalej vedené odborným lekárskym názorom podporovaným súdmi v súlade s najlepšími záujmami Charlieho.”

Rodičia Charlieho Garda, ktorý trpí poškodením mozgu, bojujú o jeho prevoz do Spojených štátov na experimentálne ošetrenie svojej extrémne zriedkavej formy mitochondriálnej choroby, no britské súdy a dokonca ani Európsky súd pre ľudské práva ich žiadosti nevyhoveli.

Súdy rozhodli, že udržanie dieťaťa na prístrojoch by len predĺžilo jeho utrpenie, pretože nie je nádej na zotavenie sa z choroby, čo spôsobuje progresívnu svalovú slabosť, a to aj v kľúčových orgánoch, ako je srdce.

Veľká nemocnica Ormond Street pre deti v Londýne, ktorá liečila dieťa, vydala v piatok vyhlásenie po rozhodnutí európskeho súdu, v ktorom sa však nešpecifikovalo, kedy bude Charlie odpojený z prístrojov.

Situácia tiež prilákala pozornosť amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý v pondelok uviedol, že USA “budú potešené” pomôcť chlapcovi. K debate sa pridala aj britská premiérka Tereza Mayová, ktorá rozhodnutie súdu obhajovala: “Som presvedčená, že nemocnica Great Ormond Street zvážila všetky ponuky alebo nové informácie, ktoré sa objavili s ohľadom na blahobyt zúfalo chorého dieťaťa,” povedala. V tejto súvislosti americký prezident avizoval, že sa s britskou premiérkou o riešení situácie Charlieho Garda porozpráva v súkromí v rámci summitu G20.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d bloggers like this: