Nemocnica Bambino Gesù je ochotná prijať Charlieho Garda


Pediatrická nemocnica Bambino Gesù v Ríme je pripravená prijať ťažko chorého 10-mesačného Charlieho Garda – ANSA
04/07/2017 16:52
POSUŇ ĎALEJ:

Taliansko 4. júla – Po pápežovej výzve v prípade 10-mesačného chlapčeka Charlieho Garda prichádza s pomocnou rukou pediatrická nemocnica Bambino Gesù. Malý pacient bojuje v londýnskej nemocnici s ťažkou genetickou chorobou. Lekári napriek nevôli rodičov rozhodli nechať dieťa zomrieť prerušením výživy a hydratácie.

Riaditeľka nemocnice Bambino Gesù Mariella Enocová sa informovala o možnostiach presunu malého Charlieho do Ríma. „Vieme, že prípad je beznádejný, a že neexistujú účinné terapie,“ uviedla Mariella Enocová. Avšak ako pápež František uplynulý piatok na sociálnej sieti Twitter pripomenul: „Chrániť ľudský život, predovšetkým vtedy, keď je zranený chorobou, je povinnosťou lásky, ktorú Boh zveruje každému jednému z nás“. Viac už pre Vatikánsky rozhlas hovorca nemocnice Alessandro Iapino:

„Riaditeľka [nemocnice] zopakovala to, čo naši vlastní lekári potvrdzujú, že neexistujú účinné terapie. Jej gesto chce byť signálom disponibility, ktorá odpovedá na úmysly Svätého Otca, aby mohla nejakým spôsobom uvoľniť túto patovú situáciu, ktorá vznikla medzi rodinou a anglickými lekármi.
Nie sme si istí, či anglická nemocnica, ktorá je nepochybne vynikajúcim zdravotníckym zariadením, robí všetko, čo je len možné pre toto dieťa. My by sme chceli urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme umožnili tento kontakt s rodinou, ktorá je základom pri sprevádzaní každého pacienta, predovšetkým tak malého.“

Pomoc a solidaritu malému Charliemu Gardovi vyjadril aj americký prezident Donald Trump. „Ak môžeme pomôcť, urobíme to s radosťou,“ napísal na Twitteri šéf Bieleho domu odpovedajúc tak na prosbu rodičov. Tí vyjadrili túžbu absolvovať ďalšiu experimentálnu liečbu v USA, na ktorú sa im podarilo vyzbierať 1,4 milióna libier. Medzitým pokračujú modlitbové iniciatívy za malého Charlieho. -ej-

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d bloggers like this: