Gabriele Kuby(ová) v knihe: “… dobrý, či zlý” svedčí proti démonickom posolstve Harryho Pottera

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41D40SKFKML._SR600%2C315_PIWhiteStrip%2CBottomLeft%2C0%2C35_SCLZZZZZZZ_.jpg
Před vánocemi t.r. má vyjít šestý díl ze série Harry Potter s názvem „Harry Potter a princ dvojí krve“. Knihy ze série Harry Potter, jichž bylo doposud na světě prodáno kolem 270 miliónů výtisků, jsou křesťany hodnoceny různě. Na internetové stránce amerického evangelikálního časopisu Christianity Today můžeme nalézt různé články, které se snaží v postavách a ději těchto knížek „najít“ křesťanské motivy.
Zcela jinak je vidí německá žurnalistka a socioložka Gabriele Kuby. Matka tří dětí napsala v roce2003 knížku „Harry Potter – dobrý nebo špatný“, ve kterém hodnotí doposud zveřejněné díly, především pátý díl. Paní Kuby se léta zabývala ezoterikou (okultními vědami), avšak po životní krizi se stala přesvědčenou katoličkou. Právě z důvodu svých předchozích ezoterických zkušeností důsledně odmítá svět kouzel a magie, do kterého jsou vtahováni čtenáři Harryho Pottera. Hlavní body jejího kritického postoje se dá shrnout takto:
“- Harry Potter je dlouhodobý globální projekt, jehož cílem je změna kultury. U mladé generace budou zničeny zábrany proti magii. Tím se do společnosti dostanou síly, které jednou překonají křesťanství.
– Bradavice, škola kouzelnictví a magie je uzavřený svět násilí a hrůzy, kleteb a zaklínání, rasové ideologie, krvavých obětí, hnusu a posedlosti. Panuje zde atmosféra trvalého ohrožení, která se přenáší na mladého čtenáře.
– Harry Potter se nezabývá bojem dobra proti zlu. V pátém dílu je Harry Potter posedlý Voldemortem, což vede k poruše jeho osobnosti.
– Svět lidí je ponižován, svět kouzelníků a čarodějnic oslavován.
– Neexistuje žádná pozitivní duchovní dimenze. Nadpřirozené jevy jsou výlučně démonické, božské symboly jsou vyobrazeny jako zvrácené.
– Skrze citovou manipulaci a intelektuální zmatek je otupena schopnost rozlišovat mezi dobrem a zlem.
– Je to proces, ve kterém mladá generace je skrze zábavu sváděna k magii a její fantazie je naplněna obrazy ze světa, kde vládne zlo, které je představeno nejen jako bezvýchodné, ale dokonce jako hodné úsilí.”
Zajímavé je také, že britštíontroloři z úřadu BBFC, kteří mají na starosti klasifikaci filmů,

vyhodnotili některé dějové momenty zečtvrtého dílu filmového zpracování knih ze série HarryPotter (Harry Potter a Ohnivý pohár) jako nevhodnépro děti mladší věku dvanácti let a návštěvukina dětem povolují pouze s doprovodem dospělých. „Mladší diváci by mohli být vyděšeniněkterými velmi působivými scénami. Film obsahuje násilí a hrozby, může také vyvolat strach,“stojí v prohlášení úřadu. Kdo ví, co budou dělat cenzoři, až filmaři natočí poslední díl HarryhoPottera, kdečarodějnického dorostence například pronásledují oživlí mrtví.
Podle Topic a MF Dnes

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d blogerom sa páči toto: