Rímska diecéza začne proces blahorečenia matky troch detí Chiary Petrillovej

Rím 2. augusta (TS ČBK) Rímska diecéza začne proces blahorečenia Chiary Corbellovej Petrillovej. Matka troch detí, ktorá zomrela vo veku 28 rokov, žila vo veľkej dôvere v Boha napriek mnohým ťažkostiam. Jej manžel Enrico Petrillo vystúpi na Celoštátnom stretnutí mládeže v Olomouci v sobotu 19. augusta 2017. Úmysel začať proces vedúci k blahorečeniu oznámil biskup Gianrico Ruzza počas svätej omše pri príležitosti 5. výročia úmrtia Petrillovej.

“Chiara bola ako my. Bola mladá, krásna, milovala svojho muža, milovala život a mala v sebe silnú túžbu – založiť rodinu,” opisuje kňaz Fabio Rosini z Rímskej diecézy.

Mladí manželia, ktorí sa vzali v roku 2008 po františkánskej púti do Assisi, sa v ničom nelíšili od svojich vrstovníkov, odchovaných Svetovými stretnutiami mládeže s Jánom Pavlom II. Avšak už skoro po svadbe prišla prvá skúška – Chiara otehotnela, avšak dieťaťu bola diagnostifikovaná anencefália. Manželia prijali tento život bez váhania ako Boží dar napriek nátlaku lekárov. Po narodení mladá Mária prijala krst a rodičia ju sprevádzali tridsať minút jej pozemského života ž k prirodzenej smrti, “zrodenia pre nebo”.

Podobná situácia sa opakovala s druhým dieťaťom – s Dávidom, ktorý mal poškodené iné orgány. “Bol som na Dávidovom pohrebe,” spomína neskôr na udalosti kamarát rodiny Gianluigi de Palo. “Bolo tam toľko krásy, toľko viery a skoro akási “závisť” kvôli te radosti, akú mali napriek svojmu krížu.”

Pri treťom tehotenstve dopadli všetky testy dobre. Avšak v piatok mesiaci diagnostifikovali matke rakovinu jazyka. Chiara sa rozhodla darovať svoj život dieťati, ktoré nechcela ohroziť, preto začala radikálnejšiu liečbu vrátane chemoterapie a ožarovania až do pôrodu. Syn František sa narodil zdravý. “Spolu s mnohými ostatnými rodinami sme očitými svedkami toho, ako boli tieto skúšky znášané s úsmevom a s pokojnou a nepochopiteľnou dôverou v Prozreteľnosť,” komentoval Gianluigi de Palo.

Chiara zomrela 13. mája 2012 vo veku 28 rokov. Svojmu synovi krátko predtým spolu s manželom napísala: “Z toho mála, čo som pochopila v týchto dňoch, ti môžem iba povedať, že láska je stredom nášho života, pretože sa rodíme z lásky, žijeme pre to, aby sme milovali a nechali sa milovať, a umierame, aby sme poznali Božiu lásku. (…) Nestrácaj odvahu, moje dieťa: Boh ti nikdy nič neberie, a ak berie, je to iba preto, aby ti daroval oveľa viac. (…) Vieme, že si mimoriadny a máš veľké poslanie. Pán ťa odjakživa chcel a ukáže ti cestu k nasledovaniu, pokiaľ mu otvoríš srdce… Dôveruj mu, stojí to za to!” (Zdroje: http://www.chiaracorbellapetrillo.it, Citta Nuova, Radio Vaticana).

Zdroj

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d bloggers like this: