Kontroverzný kandidát ĽSNS: Rastislav Rogel

Rastislav Rogel v tričku s Hitlerom
Rastislav Rogel v tričku s Hitlerom

10.03.2016 18:00 BRATISLAVA – Meno Rastislav Rogel (46) nie je slovenskej verejnosti neznáme. Herec mal už v minulosti opletačky so zákonom a políciou, keď sa dostal pred súd kvôli incidentu v bratislavskom podniku, kde mal spolu s ďalším mužom napadnúť zákazníkov aj personál a vykrikovať neonacistické heslá. Taktiež pôsobil v skupinách Krátky proces a Juden Mord. Podľa dobovej fotografie sa neváhal prezentovať v tričku s hajlujúcim vodcom Tretej ríše Adolfom Hitlerom a nápisom European Tour 1939-45. V parlamentných voľbách kandidoval za stranu Mariána Kotlebu zo 44. miesta.

Zástancovia Ľudovej strany Naše Slovensko tvrdia, že jej neonacistické či fašistické zameranie sú len fámy, nepodložené žiadnymi dôkazmi, na druhej strane ľudia z parlamentnej kandidátky vystupujú napríklad v rovnošatách podobných uniformám Hlinkovej gardy, ktorú zvykol nosievať aj Marián Kotleba.

Rastislav Rogel má na fotografii z jedného koncertu so skupinou Juden Mord dokonca na sebe tričko s hajlujúcim Adolfom Hitlerom, nápisom European tour a rokmi, v ktorých sa odohrávala druhá svetová vojna. Pod obrázkom sa uvádzajú dátumy, kedy vodca vstúpil do Poľska, Nórska, Luxemburska, Holandska, Belgicka, Francúzska a tak ďalej.

Kontroverzný herec Rogel a

Rastislav Rogel má za sebou pestrú minulosť. Čelil obžalobe za incident z júla 2008, keď údajne s ďalším mužom vtrhli do podniku Obluda na Opatovskej ulici v Bratislave. Podľa prokuratúry tam najprv slovne a potom fyzicky napadli prevádzkara a zákazníkov. Pokrikovali rôzne heslá, čím verejne prejavovali sympatie k fašizmu. Za výtržníctvo, podporu a propagáciu skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd im hrozilo až trojročné väzenie. Rogel bol najprv odsúdený na sedem mesiacov s podmienečným odkladom na 14 mesiacov, po odvolaní sa ho však spod všetkých obvinení právoplatne oslobodili.

Rozruch spôsobil aj po tom, čo sa v televíznom seriáli objavil v čiernom tričku s bielym nápisom Eighty Eight. Osmička má odkazovať na písmeno H a 88 je teda u prívržencov krajnej pravice symbolom nacistického pozdravu Heil Hitler. Podľa medializovaných informácií existuje nahrávka, na ktorej Rogel ukazuje hákový kríž vytetovaný na vnútornej strane ramena. V súčasnosti podľa kandidačnej listiny pôsobí ako manažér reštaurácií.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d blogerom sa páči toto: