Ján Lunter obhajuje svoje rodinkárstvo: „Keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté“

Bratislava 7. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

 

Zdá sa, že obyvatelia Banskobystrického kraja rýchlo “vytriezveli”. Novozvolený župan BBSK, Ján Lunter ako aj iní “antikotlebovci” kritizovali Kotlebu pre rodinkársvo na úrade BBSK. Hneď v prvý deň po voľbách však Lunter vyhlásil, že na úrade BBSK chce svojho syna Ondreja, najlepšie hneď na poste vicežupana. Svoje rodinkárstvo pred novinármi obhajoval vetou: „ Keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté.

Na snímke kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter

Ján Lunter bol pred voľbami do VÚC mainstreamovými médiami vykresľovaný ako priam čistý anjel, ktorý spasí Banskobystrický kraj. Ľudia nakoniec uverili tomuto jeho mediálnemu imidžu a zvolili si Luntera na post predsedu BBSK.

Teraz však nastalo vytriezvenie. Nový župan prezradil, koho by chcel na úrade BBSK. Okrem odborníkov aj svojho syna Ondreja, ktorý bol šéfom jeho predvolebnej kampane.

“Určite chcem, aby bol pri mne. Má na to vzdelanie aj drive. Môže byť vicežupan, ale na to treba politickú vôľu celého zastupiteľstva,” povedal Ján Lunter v rozhovore pre Denník N Ján Lunter svoje rodinkárstvo obhajoval aj pred ďalšími novinármi:

„Chcem ho mať pri sebe a je jedno na ktorom poste. Ale skôr ho viac vidím v tej pozícii ako politika, človeka, ktorý dokáže dohodovať , zmenežovať tie debaty, ktoré nás čakajú v zastupiteľstve.“

Na otázku redaktorky televízie markízy, či mu takýto postup nepripomína postup dosluhujúceho župana Mariána Kotlebu reagoval takto: „Je rozdiel Frederika a je rozdiel môj syn Ondrej, ktorý stal pri mne od začiatku a je so mnou a pracoval. Princíp je rovnaký, ale keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté.“

Nádejný vicežupan Ondrej Lunter je napojený na rôzne mimovládne organizácie platené aj zo zahraničia. Pôsobí v mimovládnej organizácii Slovenská debatná Asociácia, ktorá je nástupcom debatného programu Nadácie otvorenej spoločnosti.

Nadácia otvorenej spoločnosti vznikla v novembri 1992 z prostriedkov Open Society Institute so sídlom v New Yorku. Ako uvádza na svojom portáli, stala sa súčasťou rodiny nadácií známych ako Open Society Foundations, pôsobiacich vo viac ako 70 krajinách na celom svete. Ich zakladateľom je George Soros.

Ondrej Lunter je tiež zakladateľom portálu demagog.sk . Tento web je projektom Inštitútu SGI, ktorý v značnej miere využíva fondy Európskej únie a financie z Open Society Institute, ktorá poskytuje administratívnu, finančnú a technickú podporu Sorosovej Open Society Foudations. Samotný projekt Demagóg bol v roku 2015 cez SGI financovaný americkou ambasádou.

Samuel Gdovin

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d bloggers like this: