Polícia SR zakročila proti online predaju potratových tabletiek!

Milí priatelia CBR,

začiatkom tohto mesiaca polícia zatlka osobu, ktorá organizovala online nelegálny predaj potratových tabletiek v Strednej Európe.

Verím, že je to výsledok aj dlhoročného úsilia CBR. Už začiatkom roka 2013 sme úspešný spustili boj proti registrácii a uvedeniu tabletiek Štátnym ústavom liečiv, ktoré boli koncom roka 2012 potichúčky zaregistrované. Nato sa v hlavných televíznych správach objavila reportáž, ktorá propagovala online webstránku, predávajúcu potratovú tabletku.

Okamžite sme archivovali všetky údaje z webstránky, získali ďalšie dostupné dôkazy a napísali návrh podnetu na Generálnu prokuratúru, ktorý podala v tom čase podpredsedníčka parlamentu Erika Jurínová s kolegom Richardom Vašečkom. Podnet sa týkal porušenia Trestného zákona vo veci napomáhania nelegálnemu potratu.

Žiaľ, celé roky sa vo veci nič neudialo. Minulý rok v januári sme si všimli, že webstránka funguje ešte vo vylepšenejšej forme, neregistrovane predáva ďalšie produkty ako hormonálnu antikoncepciu a uvádza dokonca slovenský bankový účet. Pripravili sme a poslali ďalšie podanie s podrobnými dôkazmi a postupom vyšetrovania pre políciu, do ktorého sme doplnili porušenie paragrafu o nelegálnom predaji liekov vo väčšom rozsahu. Tento paragraf bol do Trestného zákona vsunutý len asi rok predtým.

Poukázali sme na medzinárodné akcie proti nelegálnemu predaju steroidných anabolík, či marihuány, kde boli zapojené aj policajné zbory okolitých štátov. Následne sa zmobilizovala aj naša partnerská organizácia Hnutí za život v ČR, ktorá podnikla právne kroky, aby znemožnila webhosting a prenájom domény dotyčnej firme, ktorý mala v ČR.

Už keď sme sa chystali interprelovať ministra vnútra, o tom ako sa vyvíja vyšetrovanie po roku, prekvapil nás status Polície SR na Facebooku o tom, že 1.2. zadržali osobu, ktorá je zodpovedná za predaj týchto smrtiacich tabletiek. Viac si prečítajte aj v správe portálu Aktuality.sk, kde je šťavnatejší opis udalostí a vyšetrovania, ktoré boli podniknuté nezávislé od polície a posunuté polícii. Žiaľ, ďalšie média radšej na túto tému mlčia.

Našou snahou je však, aby sa skutok páchateľky, príp. ďalších páchateľov posudzoval aj podľa paragrafu 152 Trestného zákona o návodcovi a pomocníkovi pri nelegálnom prerušení tehotenstva, hoci trestné sadzby sú oveľa nižšie ako pri nelegálnom predaji liekov. Hoci žena podstúpi nelegálny potrat, v SR nie je za to stíhaná. Nelegálny potrat ju doteraz vyšiel podstatne lacnejšie ako legálny potrat v zdravotníckom zariadení. Dúfajme, že je tomu koniec.

Vaša v zápase za životy nenarodených detí,

Ing. Jana Tutková, M.A.
riaditeľka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d blogerom sa páči toto: