HOAX – Fakenews-csk.news- vydáva dezinformácie o pp.Františkovi

Autor pápeža “cituje”, Vatikán však tvrdí, že toto nemôžu byť doslovné vyjadrenia pápeža

Citované slová pápeža Františka o neexistencii pekla vyvolali búrku a pochybnosti o tom, že by si pápež dovolil spochybniť 2000-ročné učenie Cirkvi. Vatikán následne vydal prehlásenie, v ktorom sa uvádza, že v článku denníka La Repubblica autor podáva svoju “vlastnú rekonštrukciu” pápežových slov. Problémom však ostáva, že Scalfari uviedol sporné vety ako citácie pápeža Františka.

Svätá stolica upresnila, že novinár Scalfari mal “súkromné stretnutie s pápežom pri príležitosti Veľkej noci a nie kvôli interview.”

“To, čo autor píše v článku, je len výsledkom jeho rekonštrukcie a nie sú v nej citované doslovné vyjadrenia vyslovené pápežom”, uvádza sa vo vyhlásení, ktoré prináša Catholic News Agency v článku pod názvom “Neverte správe, že pápež František poprel realitu pekla”.

Scalfari podľa vlastných slov vedie rozhovory bez nahrávacieho zariadenia a bez vyrušovania písaním si poznámok, kým daná osoba rozpráva. “Snažím sa pochopiť človeka, s ktorým vediem rozhovor a následne prepisujem jeho odpovede mojimi slovami,” uviedol Scalfari ešte v novembri 2013 po publikovaní jedného z rozhovorov s pápežom Františkom.

Portál Catholic News Agency pripomína, že pápež František sa v minulosti vo svojich verejných prejavoch zmieňoval o pekle. Napríklad počas modlitbovej vigílie v marci 2014 odkázal členom mafie, že by mali “zmeniť svoj život, kým je čas, aby neskončili v pekle. To je to čo vás čaká, keď budete pokračovať na tejto ceste,” odkázal im.

Od začiatku pontifikátu pápeža Františka nastalo niekoľko zmätočných situácií, ktoré viedli k reinterpretácii cirkevného učenia a žiadali si presný postoj. Jednou z prvých bolo jeho vyjadrenie v lietadle “Kto som ja, aby som súdil”, na margo homosexuálov, čo sa neskôr stalo akýmsi legitimizujúcim heslom liberálnych kresťanov podporujúcich hnutie LGBTI. Podobne je to v súčasnosti aj s encyklikou Amoris Laetitia, ktorej nejednoznačné vyjadrenia v súvislosti s rozvedenými a znovusobášenými katolíkmi viedli až k banalizácii hriechu cudzoložstva a následne k pripúšťaní ľudí žijúcich v takomto hriechu k Eucharistii zo strany liberálneho krídla v Cirkvi. Aj kresťania sú v súčasnosti rozdelení, niektorí nepripúšťajú akúkoľvek kritiku voči pápežovi a všetky jeho vyjadrenia pokladajú za kresťanské učenie – preto sú nejednoznačné vyjadrenia tak nebezpečné. Ostáva nám teraz len dúfať, že sám pápež František rozhovor so svojím drahým priateľom Scalfarim (ako ho on sám nazýva) uvedie na správnu mieru a potvrdí cirkevné učenie o existencii pekla a zatratených dušiach trpiacich v ňom bez akejkoľvek nádeje.

www.hlavnespravy.sk/…/1357706

Non esiste un inferno” – “Peklo neexistuje”, povedal Pápež František svojmu priateľovi, anti-Katolíckemu novinárovi Eugenio Scalfariovi La Repubblica (28. marca).

Francis povedal, že zlé duše nie sú “potrestané”. Duše, ktoré činia pokánie, dostanú odpustenie a idú do neba: “Ale tí, ktorí nemajú pokánie a preto im nemôže byť odpustené, zmiznú. Neexistuje peklo. Jedná sa o zmiznutie hriešnych duší. ”

Františkova teória zodpovedá učeniu Jehovových svedkov.

Cirkev však s Ježišom Kristom priznáva, že zlé duše budú odsúdené na “večný” a “nevyčerpateľný oheň”, “kde budú plakať a škrípať zubami”.

Podľa Katechizmu Katolíckej Cirkvi “učenie Cirkvi potvrdzuje existenciu pekla a jej večnosti”

“Peklo neexistuje” – František potvrdzuje svoje dedičstvo ako kacír

Svatý stolec se distancuje od údajného rozhovoru Eugenia Scalfariho s papežem Františkem

Vatikán. Svatý stolec se distancuje od údajného rozhovoru s papežem Františekem zveřejněného v dnešním vydání italského deníku La Repubblica. V kontroverzním interview se zakladatel tohoto listu Eugenio Scalfari chlubí svým přátelstvím s papežem Františkem a předkládá čtenářům – nikoli poprvé – fiktivní rozhovor, ve kterém Petrův nástupce popírá existenci pekla či vyjadřuje potěšení nad tím, že bývá nazýván revolucionářem.

„Svatý otec František před nedávnem přijal zakladatele deníku La Repubblika na soukromé návštěvě u příležitosti velikonoc, avšak neposkytl mu žádný rozhovor. Obsah zveřejněný tímto autorem v dnešním článku je plodem jeho rekonstrukce, v níž nejsou citována slova vyslovená papežem. Žádná citace z uvedeného článku proto nemá být považávána za věrný přepis slov Svatého otce,“ čteme v tiskovém sdělení ředitele tiskového střediska Svatého stolce.

www.radiovaticana.cz/clanek.php

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

  • Falošné ZJAVENIA VÍZIE – proroci

  • Falošné veštice – snáry – mágovia

  • Nebezpečné Hnutie NEW AGE

  • WEB.stránka zaoberajúc sa sektami

  • Viac o SEKTÁCH sa môžete dozvedieť u Borisa Rakovského

  • FILMY-HUDBA-LITERA…

%d blogerom sa páči toto: